İçeriğe geç
Anasayfa » Basında Biz

Basında Biz

Gazete Kupürler

Pdf Dosyaları

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Linkler

Diyarbakır’da din değiştirip Hıristiyanlığa geçenlerin kurduğu Diyarbakır Protestan cemaati çalışmalarını yasallaştırmak için dernek kurdu. Misyonerlik iddialarını yalanlayan kilise Papazı Ahmet Güvener, “Din değiştirmek için kimseye para vermiyoruz. Kilisemizin kapısı İncil’i araştırmak isteyen herkese açıktır” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, bir araştırma için TBMM’deki bilgisayarından “diyarbakirkilisesi.com” adresine girmek istedi. Ancak TBMM’nin internetteki zararlı içeriği filtreleme sistemine takıldı. Sistemde Diyarbakır Protestan Kilisesi’nin resmi internet adresinin “pornografik içerikli” olduğu gerekçesiyle yasaklandığı ortaya çıktı.

Diyarbakır Protestan Kilisesi, 1983 yılında Vakıflar Diyarbakır Bölge Müdürlüğü tarafından hayır ve hizmeti kalmadığı gerekçesiyle el konulan Ermeni Protestan Kilisesi’nin iade edilmesi için başvuruda bulundu.

Diyarbakır’da ailesi ile birlikte din değiştirip Protestan cemaatine katılan ilköğretim öğrencisi H.B.’nin, din dersinde “Kelime-i Şahadet” getirmediği için öğretmen tarafından dövüldüğü öne sürüldü. Hıristiyan ailenin şikâyeti üzerine Valilik soruşturma başlattı

Bilgelik çağırıyor, Akıl sesini yükseltiyor.
Yol kenarındaki tepelerin başında,
Yolların birleştiği yerde duruyor o.

Süleyman’ın Özdeyişler 8:1-2